Të gjitha kategoritë

home>Lajme>Kompania News

Kërkesa e madhe për fishekzjarre në tregun e brendshëm çoi në rritje të madhe të prodhimit

Me afrimin e Vitit të Ri Kinez, shitja e fishekzjarreve arrin në momentin kulminant. Gjithnjë e më shumë qytete njoftuan rihapjen për shitjen e fishekzjarreve pas disa vitesh mbyllje, kërkesa për produkte fishekzjarrësh vazhdon të rritet.

图片1_副本
图片2_副本

Megjithatë, prodhimi po përballet me një sfidë të madhe: fabrikat nuk kanë ngarkesë të mjaftueshme ngritëse për të mbështetur prodhimin, gjë që çoi në një rritje të madhe të çmimit për këtë material. Në të njëjtën kohë, temperatura e ulët, moti me shi dhe borë ngadalësojnë shumë prodhimin. Mund të shohim se tregtarët me shumicë të tregut vendas janë kaq të etur për të furnizuar pa u kujdesur për çmimin. Përsëri, ne po përballemi me rritje të kostos për vitin 2024.

4.1
图片4_副本

Prodhimi i fabrikës është gjithashtu në lulëzim të plotë, me një rritje të ndjeshme të porosive të ndërmarrjeve, dhe prodhues të ndryshëm po punojnë shumë për të prodhuar dhe transportuar.

5.1
图片6_副本
2024-01-24